ülkede yaşam, eğitim ve ekonomide gelinen nokta

  3
  yepyeni 8.12.2016 20:26 ~ 20:59
  biraz yazın. yine sustunuz mk!
  edit: önce okuyun.

  öğrencilerin uluslararası ölçekte fen, matematik ve okuma becerilerini ölçen en önemli göstergelerden biri olan pısa'nın 2015 sonuçlarında türkiye 12 yıl önce aldığı puanların da altına düştü.
  sıralamada türkiye, 70 ülke içinde
  fende 52'inci,
  matematikte 49'uncu,
  okumada 50’nci

  milli eğitim bakanımızda bugün diyor ki eğer sadece fen liselerine bakılsaydı bu kadar düşük olmazdık. meslek liseleri bozuyor işi demiş.

  çok akıllıca. ortalamayı düşürenleri atalım dışarı.

  *
  the legatum ınstitute, 2016 küresel refah endeksi'ni açıkladı. kuruluş, ülkeleri ekonomik kalite, iş ortamı, yönetim, eğitim, sağlık, güvenlik, kişisel özgürlük ve doğal ortam gibi birçok kategoriye göre değerlendirdi.

  ilk 70 de bile yokuz.
 • 1
  huseyinargun 8.12.2016 20:35
  akıyoruz işte nolsun
 • 1
  hellomyfriend 9.12.2016 00:09
  öğrencilerin suçu yok be... kendi alanında bile bilgisi olmayan insanlar öğretmenlik yapıyor.

  0
  oncugenclik 9.12.2016 22:04
  benim alanım tm ama hani mat çok önemli değil ama ben hukuk için deli gibi mat yapmam lazım haa yapabiliyor muyum yapıyorum. ankara hukuk olmadı gitmedim puvolar yeah mezun müthiş 😂😂
  0
  hellomyfriend 10.12.2016 08:25
  hukuk ile matin ne alakası var ki puvo?
  0
  oncugenclik 10.12.2016 09:58
  ygs-lys tm-3 matin ortalaması yüksek ve de sapma puanları edebiyat ve türkçeden daha çok.
 • 1
  serhatcakmak 9.12.2016 09:32
  kusura bakmayın fakat şunları söylemek istiyorum, eğer bu ülkede bir şeyler değişmediği sürece bu ülke böyle devam edecektir, herkes kendini milliyetçi sanıyor yok işte bilmem ne ruhu bu sadece bizde yok kusura bakmayın tüm milletler bu şekilde tabiki onlar daha farklı biz daha iyiyiz onlara nazaran fakat onlardada milliyetçilik duygusu bulunmakta. yok işte maçlarda herkes türk takımını destekliyor birlik oluyorlar falan onlardada aynı şekilde bu tür şeyler var.

  gidip sen torpil yaparsan bu ülke gelişmez, sen özel denilen şeylere özel hastane vs. gibi yerlerde her şeyin daha iyi olması gerek fakat tanıdığın olduğunda her şey değişiyor, iktidara, bilmem kime bir şey dediğim yok fakat değişmeli diye düşünüyorum, gerçekten güzel bir sistem oturtulmalı ve devam edilmeli evet şuanki kişiler bir çok şey kattı ona bir şey demiyorum fakat çok şey de götürdü, bu yüzden sistem değişmeli, farklı bir düzenli sistem oturtulmalı...

  burada ki eğitim sistemi çok çok farklı bir öğrenci zaten dersde yanlış söylerim diye çekiniyorsa bu sistemin hatasıdır, kendisini başarısız hissediyorsa bu sistemin hatasıdır, her şey temelden atılır, temelden başlar. bu yüzden şuan okuduğunuz okul size pek bir şey katmayacaktır devamlı okuyun, kitap okuyun, kendinizi her türlü konuda geliştirin... eğitim sistemi adı üstünde ne kadar iyi ki ? öğretmenler daha isteksiz giriyor derse ne olmanısı bekliyorsun, elbet ki bir yerde yanlış yapılıyor yoksa kimse başarısız olmaz, olmak istemez. devamlı zaten yeni nesil bom boş işler ile uğraşıyor yok bilmem ne oyun fuarına bilmem kaç yüz bin kişi gitmiş, tamam gidebilir fakat bu ülkenin nereye gittiğini açık bir şekilde göstermekte.
 • 1
  oxygen 9.12.2016 16:33
  neden her yeri fen lisesi gibi yapmak için uğraşmıyorsun kavas derler adama