çocukların fizikleri ile dalga geçmek

  10
  gameover 3.6.2020 23:53
  çocuktan kastım 18 yaş altı.

  çok şişmansın.
  camış gibi olmuşsun.
  çok zayıfsın, rüzgar çıksa uçar gidersin.
  az ekmek ye, çöpe dönmüşsün.

  falan filan işte siz anladınız. böyle mahlukatlar var herkesin etrafında, şaka yaptığını zanneden ama hiç bilmiyor ki o çocuk belki o akşamı mutsuz geçirecek. özellikle ergenlere falan demeyin böyle şeyleri.
 • 1
  almora 3.6.2020 23:58
  21 yaşındayım görünüşümle ilgili yapılan en ufak bi eleştiri beni kırabiliyor. zamanında çok fazla üzüldüğüm için böyle şeylere, şuan kaldıramıyorum. büyük küçük kız ya da erkek fark etmez kimse kimseye senin şuran şöyle, ya da neden böyle böyle yapmıyorsun dememeli. belki düzeltemeyeceği bir şey. belki içine çok dert olan bir şey. bilemezsiniz.
 • 1
  gamzeszgin 4.6.2020 00:10
  çocuk olsun olmasın, karşıdaki kaç yaşında olursa olsun birinin dış görünüşünü dalga meselesi haline getiren birine saygı duymuyorum. evet bazıları bunu ciddiye almaz kırılmaz ama en yakınlarımdan biliyorum ne kadar kırıcı da olabileceğini. hani insan ne diyeceğini de bilmiyor bu konularda. kabul etmiyor çünkü. ama kişilerin tüm özgüvenleri parçalanıyor, kırılıyorlar, üzülüyorlar.
  tabi çocuklarda bu daha fazla hasar bırakıyor özellikle okul öncesi çağlarda tüm hayatları boyunca dış görünüşüne kafayı takan, düşük özgüvenli ya da daha farklı özelliklere sahip olmasına sebep oluyor. arkadaşlar birinin dış görünüşüyle dalga geçmek zayıflıktır. gerçekten üzücü bir şey.
 • 1
  gaddarus 4.6.2020 00:59
  zamanında az duymadım; "seneye kurbanda keseriz seni tosun" diyenleri :)) yani zamanında az çok kişi şaka yolu ile bunu söylemiştir diye düşünüyorum genelde de şaka ile takılınır hakaret niyetli söyleyen insanlar zamanında aynı muamele görmüş insanlardır diye düşünüyorum. toplumun en büyük genel yargısı dış görünüşle başlar
 • 0
  reelsamurai 4.6.2020 01:04
  zamanında boyum ile çok dalga geçerlerdi ve sebebini anlamazdım bir insan neden bu kadar düşer ki bir insanın elinde olmayan sebeplerden oluşan bir özelliğiyle dalga geçer ki meğerse kendinin bir çok eksiği olduğunu bilen kişiler kendini azıcıkta olsa avutmak için başkalarıyla dalga geçer bu arada boyumla dalga geçen insanlar şu anda kafalarını kaldırıp bakıyorlar bana allahın hikmeti işte :))
 • 0
  lafleur 4.6.2020 17:08
  yanımda birisi şöyle laflar söylicek üff..
  155i ararım tabi ki. şiddeti falan övmedim ki ben :)