idam cezası

  5
  bizanskurdu 5.4.2018 15:09
  nedense halkın %95'inin onayı olmasına rağmen referandumda eklenmemiş cezadır. ya bir seçim için cepte tutuluyor ya da başka bir sebebi var bu cezanın gelmemesinin.

  ben karşıyım onu da söyleyeyim. idam bence hiç ağır bir ceza değil.

  idam yerine tek kişilik karanlık hücrede tutulma veya hadım gibi cezalar çok daha mantıklı ve ağır. yoksa idam dediğin 2 dakkada adamın canını alıyorsun, oh ne alaka memleket. adam 20 kadına tecavüz etmiş, kafasını kesiyorsun iş bitiyor. öyle olmaz, ona türlü işkenceler yaparak karanlık hücrede tutacaksın 3-5 yıl. sonra ölür zaten.
 • 0
  gokkusaklikus 5.4.2018 15:24 ~ 15:25
  bu idam cezasıni bence ağır suçlar için bir kere uygulasala milletin gözü korkar ama konu bu değil bence. eli her yere giren ve emrinde bir sürü insan olanlar için uygulanmalı. yani bu suç halk için değil de üst tabakalar için uygulanmalı çünkü sen onu kapatırsın hücreye ama yine o haberleşmenin bı yolunu bulur anladın mı. aslında bu çok derin bı konu. bunun uygulanabilmesi için önce ortada herşeyiyle mükemmel bir adalet sisteminin olması gerekiyor. sen doğru adama yanlış yaparsan mezarına özür dileyemezsin. bu yüzden evet deyemem ama hayır da demem

 • 0
  kamesrep 5.4.2018 16:01
  halkın yüzde 95'inin istediği kesin bilgi mi?
 • 0
  caytiryakisi 15.12.2020 17:28
  amerika, japonya gibi gelişmiş adalet sistemleri bulunan ülkelerde çok işe yarayan bir ceza. bizde olmamasını ben de destekliyorum. bizde her şey sistem ile değil siyaset ile yürütüleceği için.