boğaziçi'nin giderek iğrençleşmesi

  11
  bablisok 29.1.2021 23:24
  bildiğiniz gibi son zamanlarda boğaziçi üniversitesine kayyum rektör ataması gerçekleşti ve bu durum öğrenciler ve öğretim üyeleri tarafından kabul edilmedi ve bir süredir protestolar gerçekleştiriliyor bu protestolara destek verenlerden birisi de bendim ta ki bu gün gördüğüm rezaletten sonra sözde geleceğin aydınları geleceğin umudu olan kendilerini modern çağdaş zaneden oysa ki çağdaşlıktan ziyade ilkelliği savunduklarının farkında olmayan bir gurup boğaziçi üniversitesi öğrencisi sanat sergisi adı altında islam dininin değerleriyle iğrenç bir şekilde dalga geçmişler mesele islam değil mesele insanlarının inançlarıyla değerleriyle dalga geçebilecek kadar seviyesiz olmaları daha şimdiden bu kadar saygısız, karaktersiz oludukları için bir sanatçı olarak bir üniversite öğrencisi olarak ve ayrıca bir müslüman olarak umarım en yakın zamanda kovuluşlarını ve inançlarıyla dalga geçtikleri insanlara muhtaç olduklarını görmek dileğiyle diyorum.
 • 1
  mein_diana 29.1.2021 23:48
  abi havalı oluyorlar anlamıyosun sen
  its so cool bro oww yeah(!)
 • 1
  reelsamurai 30.1.2021 15:03
  türkiyede bilindik üniversitelerde okuyan çoğu genç çevresinden etkilenip dünyada veya çevresinde dikkat çekme amacıyla bir şeyler deniyor. bu hareketler bildiğiniz üzere hep en iyi dediğimiz üniversitelerde oluyor. o üniversiteleri kazanınca çevrenin verdiği o özgüven duygusu ne yazık ki böyle şeylere sebep oluyor. yanlış anlamayın sesini duyurmaya çalışan hakkını arayan gençlere lafım yok, sözüm bu haberdeki gerizekalılar gibi olanlara.
 • 0
  sadurra 31.1.2021 09:57
  dalga geçilmesi ne kadar etik ne kadar değil bunu tartışmayacağım ama merak ettiğim şey, üç-dört tane tipin kendi çaplarında yapmış oldukları bir şeyi bütün medyaya yayarak eylemlerin haklı duruşunu halk nezdinde bitirmeye çalıştıklarını görmeyerek desteği çekmek neden? sen bu tepkiyi rahatlıkla ver diye o kabe görseli medyaya yayılıyor zaten. sen kabeyle ilgili durumu gördüğünde, kutsalına laf edildiği için eylemin kaynağını unutarak veya umursamayarak tamamen kendi kutsalına odaklanacaksın. bunu biliyorlar, buna göre hareket ediyorlar. "lgbt sapıkları kabeyle dalga geçmeye çalıştı. rezillik!" diye bir başlıkla iktidar medyası bunu yayıyor ama orada yapılan binlerce haklı ya da zararsız eylem gösterilmiyor. sense onların gösterdiğine odaklanıp, onların amacının gerçekleşmesini sağlıyorsun. neden?
  0
  bablisok 31.1.2021 19:56
  yazdıklarına tamamen katılıyorum tabiki de üç-dört sapık yüzünden bir kitleyi kötülemek doğru değil ama seninde atladığın bir konu var bu olaydan sonra boğaziçi destek twitter hesabından twitler atıldı ve bu sapıklara destek çıkıldı hatta "arkadaşlarımız" terimi kullanılarak eğer bu bir ikdidar oyunu ise eylemciler neden bu sapıkları eleştirmek yerine destek çıktı? yaptıkları eylemin amacını saptıran yine kendileri oldu ben bu olayı gördükten sonra ilk eleştiriyi onlardan bekledim ama tam aksine destek çıktılar ve onlarında o sapıklardan farkı olmadığını öğrendim fazla uzatmadan son olarak şunu söyleyeceğim kabe'yi bu olaya karıştıran her kim ise alllah bin belalasını versin.
 • 0
  filozofunsakali 2.2.2021 19:10 ~ 19:12
  bana bu hareketler her zaman 3. parti kişi veya kişilerin ortalığı kızıştırmak için yaptığı eylemler gibi geliyor. sebebi çok basit türkiye'de sivil hareket ne zaman başlasa direkt din, dil, ırk, mezhep... gibi ayrıştırma ve toplumun hassas noktalarını hedefleyen olaylar geliyor örneğin gezi parkı olayı. hiç kaos ortamı olmadan sivil bir hareket olarak başladı bugün öğrencilerin ayaklanması gibi ve sonra bir anda siyasi ve ideolojik gruplar işin içine dahil olup bir anda üçüncül kişiler sanki o hareketin iradesiymiş gibi toplumun hassas noktalarını hedeflediler ve o provaketör veya terörist veya neyse işte ismi önemli değil o kişi veya kişilerin yaptıkları tüm sürece mal edildi. bu da onlardan biri. "sivil hareket iktidarın haksız olduğu, adaletin olmadığı, insan haklarının, hayvan haklarının, düşük refah seviyesi anlarında ortaya çıkar" kimse "hadi sivil bir hareket başlatalım." demez.

  edit: başlıktan ötürü eksi atıyorum beni rahatsız etti.
  0
  bablisok 3.2.2021 00:17
  evet zaten bu olayda 3.kişi veya kişilerin parmağı olduğu apaçık ortada ama benim anlamadığım şey buna verilen destek ilk başlarda onurlu bir başkaldırı haklı bir direniş için ayaklanan insanlar şimdi tamamen lgbt savunucusu kesildi bu olayın asıl sebebi aşıldı ve artık bir lgbt olayı haline geldi buradan şu anlaşılıyor ki asıl amaç bir istifa değil sadece dikkat çekmekti ve istenilen oldu şimdi ise asıl amaçları olan sapıklığın popileritesi eğer gerçekten aşşağı bakmak istemiyorlarsa ilk önce renklileri aralarından çıkartmarı gerekecektir.
  0
  filozofunsakali 3.2.2021 19:43
  çok komplo teorisi bakıyorsun olaya bu yüzden var olanı göremiyorsun. ilk önce söyleyeyim lgbt bir sapıklık değil yönelim, tercih artık neyse o birey kendini nasıl tanımlıyorsa öyledir. ve lgbt'nin bu eylemle alakası olmadığı gibi siyasi grupların, örgütlerin ve ideolojilerin de alakası yok. herkes kendine pay biçebilir fakat bu eylemin amacı "haksızca -kayyumla atanmış- bir rektörümsünün kabul edilmesidir" türkiye her zaman sivil hareketlere müdahale olmuştur o yüzden 3. parti gruplara kulak asmayın olayın salt amacına bakın yoksa hiçbir zaman hak arayışları başarılı olamaz.
 • 1
  cagrialaf 3.2.2021 23:55
  geçenlerde facebook'ta bir yorumda boğaziçinde yapılan provokasyona eğer varsa uyan boğaziçilileri kınadım böyle aydın geçinen gençlerin bu durumda olmaması gerektiğini ve üniversitenin imajının sarsılmaması için aksi yönde gereken hareketlerin yapılmasını söyledim. gelen yanıtları söylüyorum - (aq evladı sen çok deve sidiği içtin herhalde - yallah arabistana - kardeş çok saçmalamışsın onlar 20 bine giren adamlar senden zeki kafanı yorma allahın yüksekokullusu) gibi cidden midemi bulandıran iğrenç yorumlar aldım. ben oratada bir fikir hakkında konuşuyorum yapılmasını gerekeni söylüyorum neci olduğumu bile bilmeden sanki bilseler de bir şey değişecek gibi iğrenç yakıştırmalar ve küfürlerle karşılaştım saniye düşünmeden kapattım facebook hesabını kaldırdım uygulamayı elin itini köpeğini ben adam edemem yoldan döndürüp ben yapmışım kendi çocuğummuş gibi akıl veremem. bu ülkede doğru bildiğini söylemek suçtur. ya sağcı diye kötek yersin ya solcu diye oysa ikisi de değilsen ve ikisini de uzaktan objektif izliyorsan ikisinin de birbirinden farkı olmadığını anlarsın. bazıları terör için bazıları muhalefet bazıları iktidar için piyon olmayı kabul etmiş bir şeylere inandıklarını zanneden aşağılık adamlar için hiç kafa yoramam. bunları anlattım ki ağzınızı boş yere yormayın taraflar halinden memnun arkadaşlar. boğaziçililer terörist değil ancak yine boğaziçililer kendi aralarına çürük elmayı sokacak kadar salaktırlar. aydınlık istatistik - cebir - termodinamik dersleri vermek değil gerektiği yerde gerektiği gibi hareket edebilme iradesidir. iki adamı arkasında görünce dost mu düşman mı emeli nedir gayesi nereye çıkar bilmeden onlarla birlikte yürümek hele hele polis taşlamak hiç değildir. yapanın da bu vatanda yeri olduğunu düşünmüyorum allah hepsini bildiği gibi yapsın
  1
  bablisok 4.2.2021 02:45 ~ 02:50
  hay eline sağlık.