türk insanının birbirini yeme eğilimi

  5
  cagrialaf 12.2.2021 16:47 ~ 16:58
  her taraf serseri sokak p*çleri, vahşet, ihtiras, ihanet,dizileri ile dolu kitle kontrol araçlarının en büyüğü olan televizyonlarda sevgi merhamet hoşgörü aile ve birey olma temalı tek bir görsel bile yok. eskiden kamu spotu olurdu artık onlar bile yok. devlet büyükleri demeçlerinde ve cami hutbelerinde asla bu temellere göre hutbe verilmiyor. camilerde 20 senedir bir kere bile okuyun adam olun dediklerini duymadım. zaten bu değinilmesi gereken bambaşka bir konu. bunun için ayrıca bir konu açacağım.

  türkler sosyolojik olarak da psikolojik olarak da asimilasyona en yatkın medeniyetlerden birisi en azından böyle şeyleri kafamıza alan bireyleriz ama bu durum iyiye yönelik değerlendirilmiyor kasıtlı olarak kaos ortamının bozulmasını istemiyorlar bu fikrin temelini hitler'in propaganda bakanı goebbels atmış fikir şu; "insanları birbirine karşı nefretle doldurur isek karınlarının açlıklarını unuturlar." biraz düşününce yanlış olmadığını anlıyorsun.


  parayı sadece çalan çok kazanır gibi bir fikir empoze edildi z kuşağına geri dönüşü olmayan bir şey bu. yani ülkede yapılan bir takım kötü örnekler her kesime az çok tesir göstermiş fikren asimile olmaya başlamışız. velhasıl kelam bizim düzenimizi bile isteye böyle düzüyorlar işin kötü yanı buna artık yapacak bir şey yok.

  sizin de kendi tespitiniz olan piskolojik varsayımlarınız varsa yoruma yazın tartışalım bu konuyu. hayli önemli üzerinde hiç durulmayan ve sinir bozucu bir konu bu
 • 0
  mein_diana 12.2.2021 17:12
  z kuşağı genel olarak dağınık bir aile ortamında büyüdükleri için aile kavramının değerini en çok onlar biliyor bence
  ki z kuşağı büyüyüp de aile kurdukları zaman onların kurdukları ailelerin dağılmayacağına inanıyorum
  çünkü onlar dağınık ailenin zorluklarını biliyorlar ve zannetmiyorum ki bu zorluğu evlatlarına yaşatsınlar öte yandan şiddet
  tamamen olmasa bile ülkemizde" kurtlar vadisi" "şefkat tepe" gibi dizilerin yayımlanmasıyla başladığı kanısındayım
  malesef güncel dizi sayamıycam çünkü televizyon izlemeyi bıraktım 😋😌
  1
  cagrialaf 12.2.2021 18:46
  kurtlar vadisi bana göre türk dizi tarihinin tepe noktası zira anlatmak istediği şey şiddet değil şiddetin nelere yol açabileceği burada kurtlar vadisi'nin ne anlattığından çok izleyenin ne alacağı önemli.

  z kuşağına gelecek olursak söylediklerin doğru olabilir ancak bir şeyin eksikliğini görerek yaşamak o şeyi ileride tamamlamaya yeter mi bilmiyorum. 😊
 • 0
  victoria87 13.2.2021 12:01
  her insan öyle değil birde kusaktan kusağa nesilden nesile fark gösteriyor artık.
 • 0
  lock 13.2.2021 18:14
  insanları birbirine karşı nefretle doldurur isek karınlarının açlıklarını unuturlar. herhalde ancak bu kadar özetlenebilirdi yaşadıklarımız.