ilk gün

  11
  ibrahimisbilir 14.5.2017 01:46


  sandığımdan daha kolay geçmişti aslında. daha zor geçer diyedüşünüyordum. zordu tabi sadece tahmin ettiğimden daha kolaydı. gecenin son saatlerine kadar saçma sapan videolar izledikten sonra uzun zamandır unuttuğum uyku evresine girmiştim.

  uyku ölümün provasıdır bence. uyumaya mahkum tutulmuşuz ki ölümü unutmayalım. uyumaya mahkum tutulmuşuzki uykusuz kalınca buranın gerçek olmadığını, güzel olmadığını anlayalım.

  uyandım öğlene doğru. kahvaltımı yaptıktan sonra yatağıma uzanıp uykumun böldüğü yerdem devam ettim saçma sapan videolara. saçma sapan olduğunu ve vakit kaybı olduğunu bile bile yapıyordum çünkü vakit kaybetmek hızlıca bidaki ölüm provasına yetişmek istiyordum.

  gözlerim yorulmuş, biraz daha devam edersem göz kapaklarımı yırtıp çıkacakcasına zonklamaya başlamıştı. elimdeki aptal kutusu bırakıp ikinci vakit öldürücüm sigaramı içmek için balkona çıktım. sandelyeye oturmadan geride bıraktığım hayelleri ve gerçeklerimi yakarcasına ateşledim çakmağımı. ilk nefesimi sigara zifriyle alıp oturdum. oturmamla aklıma gelen ilk şey o ne yapıyor oldu. mutludur lan o diyen kırmızı boynuzlu bi beni gördüm yanımda. oda üzgün bitik durumdadır dedi diğer yanımdan kafasının üstünde halka olan ben. tıpkı çizgi filmlerdeki gibi. hoşgeldiniz dedim. onlar benim eski dostlarımdı. kimsem yokken yanımda olan dostlarım. uzun zamandır görüşmemiştik. pek sevmesemde onları o yokkenki uydurduğum dostlarımdan en iyi ikiliydi.

  gene kafa gitmeye başlamıştı. o yokkenki halime dönüyordum. tekrar gece olduğunda ise dönmüştüm bile. elimde telefonum yazıyordum gene bişeyler. eskiden öğle arasında kimsenin olmadığı sınıfıma kaçar defterimi açar bişeyler karalar ve kimse gelmeden çöpe basketlerdim. şimdi ise defterimin yerini telefon, çöp kutusunun yerini internetin derin karanlığı almıştı.

  hissettiklerim eskisi gibi olmasada yaklaşıktı. eski tuvalet fırçası olöak nedir bilir misin? eskimişsindir yenisini alırlar yanına koyarlar seni atmazlar sevdiğinden veya önem verdiklerinden değil lan 5 liralık bi tuvalet fırçasısın sonuçta. üşendiklerinde atarım bi ara ya deyip geçtiklerinden...
 • 1
  kamyoncu 14.5.2017 04:00
  ağlattın
 • 1
  darkier 14.5.2017 15:28
  çok güzel betimlemişsin. yanında seni izliyormuşum gibi hissettim. ikinci gün gelecek mi peki?
  0
  ibrahimisbilir 14.5.2017 16:51
  umarım gelmez.