sanatı yanlış anlamayın

  9
  kayipunicorn 25.3.2020 21:13
  sanat bence sanat içindir. bir şair, bir ressam, bir yazar vs. sanatını sadece kendisini ve düşüncelerini düşünerek ortaya koymalı. toplumda yargılanacağını düşünerek kısıtlayıcı eserler ortaya koymak sanatçıyı köreltir.
  ben her ne kadar toplum baskısına yenik düşsem de son zamanlarda kendimi bu konuda aşmaya çalışıyorum.
  sizce sanat ne içindir?
 • 1
  bablisok 25.3.2020 22:39
  sanat duygulara aynadır duygular soyut şeyler olduğu için sanat duyguları somut hale getirir sanat hüzün sevinç korku gibi konuları barındırır içinde örneğin van goghun yıldızlı gece tablusu siniri temsil eder bana göre hikayesini okumanızı tavsiye edrim hikayesini öğrenince sanat eserleri insana çok farklı duygular katıyor sanat sadece görünen ve dinlenilen şeyler değildir arkalarında barındırdıkları hikayeleri sanatı tamamlar yani duvarda asılı olan bir tablo değildir sanat o tablunun hikayesidir asıl duygu ve son olarak sanat ne sanat için nede toplum içindir sanat herşey içindir
 • 1
  filozofunsakali 26.3.2020 00:26
  benim için sanat benim içindir. halkı da sikeyim sanatı da. sanat düşünsün. o yüzden sanatçılar para kazanmak için insanları, sanat yapmak için kendini dinler.
 • 1
  gaddarus 26.3.2020 00:52
  sanat, ne sanat için ne de halk içindir. sanat, sanattan anlayan içindir..
 • 1
  crow 26.3.2020 10:52
  sanat sanatdır, insan insan çok şey yapmayın
 • 0
  bustapolito 26.3.2020 21:38
  sanat sanat içindir ve dediğine kesinlikle katılıyorum, sanatçı veya sanatı yapan şahıs diyeceğim asla halkın ne düşündüğünü aklından geçirmeyerek şekilde hareket etmeli halk bunu daha çok beğenir bu cümleyi bu çizgiyi çekerek hareket etmemeli kendisi istediği için ve bunu halka sunduğu için sanat yapmalı zaten sanat benim gözümde kendi ürettiğini diyeyim sunmaktır.