insanlar

  3
  undrelax 14.1.2022 23:31
  insanın zoruna gidiyor bazı şeyler. hak etmediği halde iyi bir hayat yaşayan insanlar var her işi rast gider bu insanların gökkuşağı altında cüce cin bulmuş gibidirler. hiç ama hiç hak etmediği halde kötü bir hayat yaşayan insanlar, hala iyi insan olma yolunda emin adımlarla yürür hayatındaki onca sıkıntıya ve zorluğa rağmen bu kutlu yürüyüş devam eder. bu insanların bazıları pes etmez ama bazıları pes eder. tanrı biliyorki elimde bir fırsat olsa iyi hayat yaşayan kötü insanları yok ederim. çünkü kötü yaşayan iyi insanların, kötü yasamindaki en büyük etkendir kötü insanlar. en zoruma giden şey iyi insanların yanında olan kötü insanlar. bu insanlar iyi insanları kötülüğü ile zehirliyor zihnini ve ruhunu köreltiyor. aslında konu çok derin neden buradan girdiğimi bilmiyorum. kısacası insanların iyiside var kotusude. iyisine can feda kötüsüne elveda. insanları hiç ama hiç anlayamadım çoğu farklı gibi gozuksede aynı zihniyette. insanın hayattaki bütün mücadelesi yine insana karşıdır çünkü hayattaki sorunların kaynağı yine insandır. garip dusunceler eşliğinde hayata devam ediyorum hangi yola baksam puslu çamurlu uzun. tum iyi insanların bir yol seçip bu yolu temizleyip yürümesi gerek. bu yolda kötülere yer yok. zaten onlar bu yuruyuste tokezleyip yere düşeceklerdir. artık olaylara üst pencereden bakıyorum kavramlar saçma gelmeye başlıyor herşey iyi ve kötü arasında. iyilerin kazanacağından emin değilim ama kötülerin kazandığı aşikar.

 • 1
  aaronbrethorst 16.1.2022 14:41
  dünya hiçbir zaman adaletli bir yer olamaz çünkü burası güzel bir yer olsun diye yaratılmamış tanrı tarafından. bir imtihan aracı olarak yaratılmış ve o yönde kıyamet gününe kadar devam edecek. kötüler her zaman iyilerden çok daha fazla olacak ve mutlak adalete hiçbir zaman ulaşılamayacak.

  dünyada mutlak adalet ve mutluluk olsa, cennetin ve imtihanın ne ehemmiyeti kalır ki? dindar bir insan değilim ama tanrı inancım olmasa böyle bir dünyada yaşamak için inan hiçbir sebep bulamazdım.
 • 0
  neumond 17.1.2022 18:47
  dünya'da iyi insan diye bir şey olduğuna inanmıyorum. insan bencil ve kibirli bir varlık, menfaati olduğu sürece iyidir.
 • 0
  boragurel 23.1.2022 16:09
  çok farklı insanlar var.