hayaller&gerçekler

  4
  ibrahimisbilir 13.5.2017 03:32
  hayeller ve gerçekler, son zamanlarda sosyal medyada çok moda bu kelimeler. capslerde, yeni nesil özlü sözlerde, eleştirilerde, cartta curtta her ot ve bokta kullanıyor. çoğu zaman gülüp geçiyoruz komik oluyor bazıları, bazıları saçma, bazıları püsürük. ama şöyle bi gerçek varki en çok güldüğümüz en acı olan oluyor.

  hepimizin hayalleri var. geleceğe dönük yaptığımız planlara hayal diyoruz. sahip olmadığımız ama sahip olmamız gerektiğini düşündüğümüz mal, mülk, duygu ve statüleri ilerde olacağını düşünüyoruz. bunların hepsinede hayal diyoruz.

  hayal öyle birşeyki ulaşırsak eğer hemen kendini yeniliyor güncelleme geliyor. sanırsın ki clash of clans'ın yazılımcıları kodlamış hayal denen şeyi o derece güncelleniyor.

  bide ulaşamama, sahip olamama durumu var tabi. ozaman ortalığın anasını ağlatıyoruz. lanet olsun nasıl olmaz, bittim ben. hep şu yüzden diye suçluyudu buluyoruz her zaman. sonra gerçekler diyoruz kendimize her hayal olmaz diyoruz. yenisini kurıyoruz belkide.

  ama bazen öyle bir hayelimiz kırılıyorki yıllardır hayelin olan ve elde ettiğin ve elde ettiğin halde bitmeyen kendine güncelleme getirmeyen bir hayal tıpkı turkcell t 50 gibi.

  önceden hayal etmişsin şimdi erişmiş durumdasın ama gelecekteki planların hayellerin hala onun üstüne kurulu. hayatında ki en değerli şey hayat çizginin orta noktası. her şey onun yan planları. ona göre hayal edilmiş bütün hayatının geri kalanı. şuanki gerçeğin eski hayelin ve şimdiki hayalin aynı zamanda böylesine büyük bi hayal.

  ve şimdiki gerçeğin elinden gider olmaz eskisi gibi değildir artık ve bitirmek gerekir. bitirmemek için elinden geleni yaparsın ama nafile. eskiden hayalin olan şimdiki gerçeğin ve gelecekteki hayalinden ayrılırsın. işte şimdi tüm gerçekler değişir.


  saatler önceki gerçeğin artık yoktur. hem önceki hayalinden hem gerçeğinden hemde gelecek hayallerinden mahrum kalırsın. ne boktan birşey lan dersin ve düşünürken aklına gelir gerçek şimdiki gerçeğin değişti şimdi başka bit gerçeğe onsuzluğa sahipsin.

  ulan ozaman hangisi gerçekti? saatler önceki gerçekler ile şuanki gerçekler tamı tamına zıttır. ama ikiside gerçektir.

  ne demek lan şimdi bu diye kitap karıştırısın biraz ve dünyanın en meşhur tiradiyla karşılaşırsın

  "olmak yada olmamak bütün mesele bu"

  0=1 kuramı yok varla aynı isme ve değere sahiptir. sadece farklı zamanlar gerekir.

  ve dersinki sonra gerçek yoktur. sadece hayeller vardır. gerçek en büyük yokluktur. e gerçek yoksa şimdiki halim ne aha işte buraya kadar okuyup afallayan senle aynı haldeyimdir.
 • 1
  circlepit 13.5.2017 03:45
  ya da hayalin hayalini yaşıyorsak şu an? yani gerçek dediğimiz, 'asıl gerçek' imizin hayaliyse. ve yaptığımız hayaller asıl gerçeğimizin hayalinin hayaliyse. yani biz asıl biz değilsek? olm az önce uzaylımı gördüm odamda???
  1
  ibrahimisbilir 13.5.2017 03:47
  ben sıçtım sen sıvadın ellerin dert görmesin puvocan.
  0
  hellomyfriend 13.5.2017 08:52
  hahahah
 • 0
  hellomyfriend 13.5.2017 08:52
  bunun karalama olarak kalmamasi lazim ya
  0
  ibrahimisbilir 13.5.2017 11:51
  paket yapim evde de okursun.