canım pipo çekiyor.

  5
  hellomyfriend 7.1.2018 02:55
  canım pipo çekiyor ve işe bakın. aynı fotoğrafı 100 kez görmüşümdür. şimdi gördüğümde adamın elinde ki pipo gözüme takılıyor ya herkesi anlarım. bre usman aga senin elinde pipo ne arar ula susak
 • 0
  uyy 7.1.2018 17:00
  bugün pipo yarın popo
 • 0
  ultio 22.5.2018 16:10 ~ 23:00
  uzun süredir merak ettiğim sonunda dün satın aldığım tütün içme aparatı. mısır koçanından yapılma olanlarını dün deneme imkanım oldu, ve kesinlikle şunu söyleyebilirim ki, yeni başlamayı düşünenler için harika pipolar. öncelikle fiyatları gülkökü ya da lületaşı pipolara göre çok daha ucuz ve bu ucuzluğa rağmen içimlerinde hiç bir sorun (kötü tat, çabuk nemlenme) yok. bunun dışında, corn cob pipolarda gülkökü bir pipoyu ilk aldığınızda uğraşmanız gereken pipoyu alıştırma evresine de ihtiyaç yok, doldurup fosur fosur içmeye başlayabilirsiniz. ayrıca bol bol içinize çekin. zira deneyimlerime dayanarak söylüyorum , pipo filmlerdeki janti ingiliz lordlarının içtiği gibi 10 dakka arayla bir nefes çekilince sönmüş oluyor. "yok hafız ben elimde çakmak beklerim. söndükçe yakarım" derseniz keyfiniz bilir. lakin o şekildede filmlerdeki kitap okuyup pipo içen adam ambiyansını yakalayamıyorsunuz ama daha önce bong tercih eden biri olara pipo daha bi keyf verici geldi.
 • 0
  poker1903 15.12.2020 22:21
  öncelikle pipo içe çekilmez diyerek başlayayım. bundan biraz uzak dursanız iyidir, ha tabi ben de arada çekiyorum hele nikotini yüksek bir tütün ise çok nadir içe çekmek biraz daha rahatlatıyor beni. bu yüzden buna dikkat etmenizi, mümkün olduğunca içinize çekmeden dumanı yutkunur gibi yapıp burnunuzdan dolandırıp üfleyebilirsiniz. bu şekilde hem tütünün kendine has ve hoş tadını alırsınız hem de pipo tütününün yüksek nikotininden biraz daha az etkilenirsiniz. pipo çeşitlerine gelirsem:

  mısır koçanı pipolar çok sağlam ve güzeldir. dikkat edin hepsi değil, burada özellikle missouri corn cob pipolardan almanız tavsiye edilir. yüksek ihtimalle ilk içişlerde hazneye çok fazla ısıya maruz kalacağından çok yıpranacak, eliniz yanacak ve belki yalnızca sıcak hava içiyormuşsunuz gibi gelebilir. ancak pipo içmeyi öğrenmek bir tık uzun bir iş. başlangıç için kendinize bir adet missouri mısır koçanı pipo, bir adet tamper, biraz temizlik çubuğu alınız yeterlidir. çok efsane, gül kökü veya diğer pipolara sonradan geçersiniz.

  söylenmesi gereken bir başka konu da kaliteli bir tütün seçilmesi gerektiğidir. captain black ve bu tarz 30-50tl bandına bulabileceğiniz 10 pipo tütününden 9u sahtedir ve kimyasaldan başka şey değildir, uzak durunuz. holger danske, mac baren, amphora gibi çeşitler çok fiyat zorlamayan ve genelde sahtesi az olanlardandır.

  pipoya ilk önce birazcık tütün ekleyin ve üsten bir bebek eli tutarmış gibi çok minik bastırın. daha sonra birazcık daha ekleyin ve bunu birazcık daha bastırarak sıkıştırın. sonra tekrar aynı şekilde biraz daha ekleyip bir öncekinden biraz daha sert olacak şekilde ancak kibarca bastırın. dolum tamamlandı. bundan sonra bir çakmak ile sahte ateş dediğimiz şekilde tütünü tam yakmayacak, hafif ısıtacak şekilde pipoyu ağzımıza koyup çakmağı hazneye doğru çakılı tutarak 2-3 nefes alıp bırakıyoruz ve tamper yani o düz yüzeyle tütünü minicik aşağı ittirip üstteki külü sıkıştırıyoruz. bundan sonra tekrar çakmağı yakıp yavaş ama uzun nefesler ile pipoyu yakıyoruz. (çok da harıl harıl çekmeniz haznenin çok ısınmasına ve tütünün yanarak tadının kaybolmasına yol açar.)

  artık pipoyu yaktıktan sonra tüttürün gitsin. ne kadar ritmik içim o kadar çok kaliteli ve güzel bir içim sağlar. bunun için breathing method denen methodu kullanmanız süper olur: pipet ile bir şey içiyormuş gibi düşünün, yavaş yavaş ağzınıza alın dumanı daha sonra da dumanın bir kısmını çok minikçe ağızlığın içine üfleyin, bir kısmını da dışarı üfleyin. bunu nefes alış ile ağzınıza alıp; nefes veriş ile serbest bırakırsanız ritmi sağlamış olursunuz.
  keyifli vakitler..