telefonsuz 1 hafta

  6
  racooss 16.5.2019 00:15
  evet arkadaşlar. önerim gayet açık seçik ortada duruyor. telefonu kapatıyoruz ve çekmeceye koyuyoruz. 1 hafta boyunca çekmeceyi açmıyoruz. ve 1 haftanın sonunda aslında zamanın çok daha fazla olduğunu anlıyoruz. telefonun hayatımızdan ne kadar çok zaman çaldığını fark ediyoruz. özellikle instagram, facebook, twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinin aslında olmasa da olabileceğini ve hatta olmasa çok daha güzel olabileceğini fark ediyoruz. deneyin derim.

  evet telefon sadece bu değil. birilerinin bizi araması veya bizim onları aramamız gerekiyor olabilir. aslında gerek yok. bir yere çıkmadan gideceğiniz yeri ve döneceğiniz saati bildirdikten sonra herhangi bir sorunla karşılaşmıyorsunuz. çayırda yuvarlanırken 'telefonum kırılacak' diye ayağa kalkmıyorsunuz. bir yerden kalkarken 'aman telefonumu unutmayayım' gibi bir düşünceye kapılmaktan uzaksınız artık. ayrıca gittiğiniz yerde veya o an olduğunuz yerde uzun zamandır fark etmediğiniz şeyler görmeye başlıyorsunuz. biriyle kafeye gidip oturuyorsunuz ve telefonlarınız yok. ya birbirinize bakarak uzun keyifli sohbetler edeceksiniz. bazen de etrafa bakacak, insanların telefondan kafalarını kaldırmadıklarını fark edeceksiniz. işte o anda 'iyi ki evde bırakmışım' diyeceksiniz.

  instagram...
  tamamen zaman israfı arkadaşlar.

  sizin de görüşlerinizi almak isterim. sizce haklı mıyım? yoksa haksız mıyım?

  haklıysam neden haklıyım? haksızsam neden haksızım?

  bunları bilmek isterim.

  herkese iyi geceler.
  gündüz okuyana iyi günler dilerim..
 • 0
  bizanskurdu 16.5.2019 04:58 ~ 04:58
  mümkün değil ya. hiç sorumluluğun olmaması lazım bunu yapabilmen için. yani baya ot gibi yaşaman lazım, yoksa imkansız. interneti 4 gün boyunca kapatmak dersen, onu bir nebze anlarım bak, maillere bakmak şartı ile.
  0
  racooss 16.5.2019 05:00
  ben de öyle düşünmüştüm ama öyle olmuyormuş. istersen 1 gün dene