masonlar dünyayı nasıl yönetir 3 dakikada anlatıyorum

  12
  mastergamer 19.4.2018 16:16
  türkiye üzerinden anlatacağım.

  öncelikle kendilerine bir pazar oluştururlar. bunlar gelişmekte olan ülkelerde başlıca otomotiv ve inşaattır. 100 tane kalem vardır fakat en büyükleri tüketim bazında bunlardır. sonuçta herkes bir evde yaşamak ve bir arabaya binmek ister değil mi?

  çok güzel. peki bunun için ne eksik? paraaaaaaaa. evet paramız yok, çalışarak biriktirmemiz de imkansız. peki nereden alacağız paraları, tabi ki bankalardan

  hemen gidiyoruz, banka bey bana 100 lira verir misiniz? banka da diyor ki veririm ama 170 lira olarak 12 yılda alırım. tamam diyoruz çünkü evimiz olması lazım, dünyaya kazık çakacağız.

  sonra bu talepler çok artıyor çünkü bir inşaat balonu oluşuyor. 100 liralık evlere 600 lira isteniyor.

  peki banka bu paraları nereden buluyor? tabi ki mevduat hesaplarından, bankada para tutan insanlar. sonra bu kredi çekme işi öyle bir hale geliyor ki bankada para kalmıyor.

  banka ne yapıyor? hoooop masonların dev bankalarına gidiyor, kısaca rotschildin pençelerine.

  rotschild diyor ki tamam ben sana 100 lira veririm ama 12 yılda 150 lira olarak alırım diyor. banka zaten 170'e sattığı için ok diyor. no problem diyor.

  bu balon büyüdükçe paralar rotschilde adeta nehir olup akıyor.

  sonuç olarak ne olmuş oluyor?


  ahmet bir türk ve ahmet bir ev almaya karar veriyor çünkü karısı dırdır ediyor ve ahmet tüm kazancını adeta 12 yıllığına ipotek ettiriyor.

  ahmet 170 lirayı 12 yılda ödüyor. bu paranın 100 lirası piyasaya karışıyor (ev sahibi), 20 lirasını türk bankası alıyor ve 50 lirasını da rotschild alıyor.

  evet ahmedin dünyadan haberi bile yok ama 2 bin lira maaşı olduğunu düşünürsek tam 3 yıl boyunca sadece ama sadece masonlar için çalışmış oluyor.

  aynı şeyler arabalar, ihtiyaç kredileri, kredi kartı taksitleri gibi her şey için geçerlidir.