seçim sonrası iktidar siyaseti

    1
    siyaasiyabend 2.4.2019 22:41
    seçime itiraz, sonuca itiraz demokratik bir haktır, her şeyden önce insanidir. fakat, akp, türkiye'de bu denli güçlü iken; ''chp oy çaldı'' demek aklı başında insanın işi değildir. senelerdir kendi oyuna dahi sahip çıkamayan bir parti nasıl olur da oy çalar ? istanbul ve ankaradaki tepki oyları, aynı zamanda kasıtlı-kasıtsız bir şekilde yaratılan nefret siyaseti seneler sonra ters tepti. muhafazakar abilerimiz ve ablalarımız, geçirilen çuvallara, bakara-makaraya, cemaat tecavüzcülerine, mavi marmara şehitlerinin kanlarına 20 milyon dolar fiyat biçilmesine, habur rezaletlerine ses çıkarmadılar fakat, işin ucu tencerede kaynayan yemeğe gelince ''biraz durun ve kendinize gelin'' dediler. buradan da anlayabiliyoruz ki, tencerenin sekteye uğraması kişi ve parti gözetmeksizin ayak kaydırıyor.

    bundan sonra bu ülkenin bir ferdi olarak, demek isterim ki, hiç bir koltuk ve hiç bir makam türkiye'nin huzuru ve refahından önemli değildir. halk rahat bir şekilde yaşayamıyorsa, başta kimin olduğu ve arkadan kimin geldiği önemli değil. chp'ye bir şans verilmeli ki, verildi de. insanların galeyena getirilmesi kimse için yarar sağlamaz. onun yerine şöyle bir durup aynaya bakılmalıdır ve sorulmalıdır ''biz neden bu duruma geldik''. eğer sorduysanız cevap çok açık, şımarmıştınız, hem de çok ama çok şımardınız. devletin kurumlarını babanızın malı gibi kullanmanız, trt ve anadolu ajansı gibi basın yayın kuruluşlarını arka bahçeniz yapmanız, her yere hamiline kartlar ile adam doluşturmanız emin olun size oy verenleri bile rahatsız etmeye başladı.

    nefret siyasetinize ayrı bir paragraf açmak istiyorum. son dönem siyasetiniz, özellikle 15 temmuz sonrası kabadayılığa dönüşen hareketleriniz memlekete zarar üstüne zarar verdi. hele ki, süleyman soylunun saçma sapan açıklamaları, ''atamam, yaptırmam'' gibi rakip adaylar hakkındaki konuşmaları emin olun artıdan tepki oylarına sebep oldu. bu dili derhal terk etmelisiniz ki, toplumsal parçalanmaya hazırlanan ülkemizi bir nebze rahatlatırsınız.