20 milyon insanın sosyal yardımla geçindiği ülkede akp'nin gideceğine inan yurdum insanı

  6
  tukenenkalem 16.6.2018 12:58
  var böyleleri maalesef.adamlar farklı isimler yada kurumlar adı altında fantastik ödenekler alıp hayatını bu şekilde yatarak idame ettiriyo.bu adam ülkenin durumundan rahatsız olsa bile o riski alıp hükümet değiştirmeyi seçer mi sizce?ve tabi aynı adamın düşünebilme yetisini de hesaba kattığımızda ülkenin durumunun kötü olduğunun farkında olması da ayrı konu tabi.ya da adam bu ülke bana ayda bu paraları yardımları veriyorsa demek ki iyi durumdayız diyerek kestirme de düşünebilir.ne yani adam gsyh ve gsmh yazan kağıt görse polise fetönün şifreli mesajını buldum diye götürür.

  o sebepten derim ki devlet kurumlarına ,yardımlarına bel bağlayan muhtaç olan bu insanların oy hakları ellerinden alınmalı ta ki kendi ekonomik özgürlüklerini kazanana dek.çünkü bu şekilde seçimler adaletli olmuyo.

  buna ek bu yardım alan insanları devlet neden alıp anadoluya yerleştirip devlet bünyesinde tarım ,hayvancılık vs. yaptırmıyo.adamlar sabahtan akşama kahvede okey atıyo.bizde onların rahatı bozulmasın diye vergi ödeme peşlindeyiz.
 • 0
  champ 16.6.2018 13:39
  hiçbir güç yoktur ki birgün bitmesin, her geçen gün yikimin şiddetini artiriyorlar
 • 0
  mkll 16.6.2018 13:45
  sulukler ulkesi
 • 1
  naboland 16.6.2018 14:33
  senin başına bişey gelmemiş anlaşılan, bi iş kazası, trafik kazası, meslek hastalığı, sakat kalma, yaşlanmak, bunlar bi seçim malzemesi olarak görme, olması gereken zaten devlet kimseye boş yere para vermez