bakü devlet üniversitesi

  2
  racooss 14.1.2020 05:46
  evet arkadaşlar. size bakü devlet üniversitesi nde okuyan bir arkadaşınız olarak açıklamak isterim. azerbaycan da okumayı düşünen, tercihler sırasında karasız kalan, 'acaba orada mı okusam' diye düşünen arkadaşlar için aydınlatıcı bir şeyler yazmak istedim.
  öncelikle burada alacağınız eğitim tıpkı türkiye deki gibi. yani diplomanın denkliği konusunda derdiniz olmasın. denkliğiniz var. bazı üniverstelerde yok ancak o da denklik sınavıyla atlatılıyor. bakü devlet üniversitesi osym nin tercih listesinde var. bu yüzden de denklik sorunu yok bu okulun. burada psikoloji okuyorum.
  ama üniversite hayatı isteyen arkadaşlar için burası biraz farklı. okumaya niyetiniz varsa rica ediyorum, gelmeyin arkadaşlar. inanın dersler o kadar zor ki. yanı sınavlardan geçmeniz için çalışmak yetmiyor. tamemen şans işi. mantık dersinden hiçbirşey bilmden 13 aldım ancak azerbaycan dili dersinden çok iyi bilmeme rağmen 12 aldım. şans işi demeyelim de ilginç olaylar dönüyor. kaldığınız dersten tekrar sınava girmek için 35 dolar para ödemeniz gerekiyor. türk öğrencilerden bilerek bırakılanlar var. sırf ödeme yapmaları için. kalma nedenimin ona bağlı olduguna inanıyorum.
  dersler gerçekten çok zor. hiçbir şey anlayamıyorsunuz. hoca zaten ders anlatmıyor. siz her dersten dönem boyunca en az 3 kere sözlüye çıkmanız gerekiyor. konu konu ilerleniyor. dönem bitene kadar zaten herkes ders anlatmış oluyor. böylece de hoca ders anlatmıyor. dersi öğrencilerden öğreniyorsunuz. kitaptan kendiniz çalışıp çıkıp anlatıyorsunuz. azerice oldugunu da hatırlatmak isterim.
  alkol ve sigara ucuz. öyle hayat geçirmek istiyorsanız, okumak değil eğlenmek istiyorsanız babanızı kandırabilirsiniz.

  sorusu olanlar buradan sorabilirler..
  teşekkürler