sh*t coin ve coinler yanlış anlaşılıyor dünyada

    0
    filozofunsakali 8.5.2021 19:44 ~ 19:45
    dünyada kripto para borsasını çok yanlış anladılar ve bu yüzden bazı projeler büyüyemiyor. sebebi ise çok basit. herhangi bir coinin ilk önce bir projesi var ve bu proje doğrultusunda bir amaçları var. yani bu coin ile bir şeyler almanız gerekiyor.

    örneğin filozofcoin çıkardım ve bu coinin amacı kitap almak olsun. sakalkitap ile anlaşma yaptım ve artık dünyanın her yerinden ülkenizin para birimini filozofcoine dönüştürerek sakalkitap ve diğer bütün anlaşmalı kitapçılardan kitap alabileceksiniz diye düşünün en basit şey bu. ama insanlar bunu al-sat yaparak para kazanmaya dönüştürüyor ki bu tarafı da var aslında.

    al-sat yapılmasın demiyorum. mantığın bozulmasından bahsediyorum. projesi olmayan yani bir karşılığı olmayan bir coinin ki en popüleri dogecoin, karşılığında bir şey alamıyorsunuz. al-sat ile para kazanıyor birkaç kişi. diğerleri de kazandığı 100 dolarında. halbuki elon musk gibi insanlar bu sığır ordusunu yöneterek milyonlar belki daha fazla paralar kazanıyor. onlar hala 10 dolarında 100 dolarında. böyle şeyler yüzünden önemli projelerin ilerlemesi yavaşlıyor.