cumhuriyetin en büyük nimeti

  7
  ibrahimisbilir 27.11.2017 04:04
  eğitim sistemi bok gibi moruq

  ülkede sistem yok mk.

  kimse kitap okumuyor amk.

  sen sus çomar.

  atam olmasa olmazdınız amk

  ülkenin içine ettiler amk.

  ben yurt dışında yaşıcam ya

  elimden geleni yapıyom ben ama bi yere kadar.

  aga biz kuklayız ya tepedeki ne derse o oluyor.

  son zamanlarda hemen hemen 10 başlığın 3 ünde şuna benzer cümleler görüyorum. etrafımda ki arkadaşlarım, küçüklerim hatta bazı büyüklerimde benzer düşünceler içerisinde. bu kitlenin yaş aralığı 15-30 arası. yani daha hayatının giriş kısmında ve giriş kısmının sonuna yaklaşmış kişilerden oluşmakta.

  sorun ne peki ? ülkenin durumunu beğenmemekteler ve gelecek kaygıları var.

  haksızlar mı peki ? kesinlikle haklılar böyle düşündükleri için gelecekte de bi yerleri olmayacak. asgari ücrete tabi çalışanlar ve çok küçük bir kısmı yurt dışında başka toplumların kölesi olarak biraz daha iyi gelirle çalışacaklar.

  lan sen daha 18 yaşında bir adamsın daha yasalar seni yeni adam yerine koymaya başlamış daha herşeyin başındasın elinde eğitim imkanların var eğer bu eğitimi doğru kullanırsan o laf attığın tepedekilerin yerinde olabilirsin lan.

  bu memlekette bi çoban sülo vardı. ısparta'ın bilmem ne köyünde doğmuş. okumasa çobanlık yapacak fazla bi seçeneği yok. bu çoban inşaat mühendisi oldu, ordan dsi başkanlığı hop siyasette , sonra başbakan oldu baya bi başbakan oldu hemde muhturaydı, darbeydi indirdiler indirdiler o geri çıkmayı bildi ve en sonda cumhurbaşkanı oldu.

  aziz sancar nobel ödülünü aldı ve sözleri şu " beni bu konuma cumhuriyet okulları ve türk öğretmenleri getirdi"

  hadi bunları tanımıyorsunuz diyelim 16 yıldır hükümetin sahibi olan bir adam var o sürekli sövdüğün herif var ya hah o işte. oda bir zengin çocuğu değildi, özel okullarda okumadı. ama şuan devletin en tepesinde ve hadi demesiyle sokaklara yığacağı milyonlar var.

  o beğenmediğin sistemleri ancak bu mevkilere gelerek değiştirebilirsin. özel okullara kolejlere gitmedi onlarda ama yaptıkları ortada.

  cumhuriyet'in en büyük nimetlerinden biri eğitim. bu nimetten sakınmayın. çalış önce kendin için sonra farkında olmadan aslında bu vatana hizmet ettiğini anlayacaksın.

  artık silkelen ve orda burda yabancı markalı telefonundan sisteme laf atıp birilerini eleştirmeyi kes. okumaya başla. öğren . eğitim sınıflar arası merdivendir. merdiven senin önünde elindeki telefonu bırakıp o merdiveni üst sınıfa dayama başla artık.
 • 1
  abdik05 27.11.2017 08:50
  yuregine saglik guzel bir yazi olmus artik onu bunu elestirmek yerine arastirmaliyiz calismaliyiz okumaliyiz ogrenmeliyiz
 • 0
  yepyeni 27.11.2017 10:46
  bunların aynısını avrupa veya amerikada yaparsanız daha iyi sonuçlar alırsınız.
  herkes okuyup mühendis doktor olmak zorunda değil. önemli olan emeğinin karşılığını alabiliyor musun ? hayır.

  çünkü ülkenin ekonomisi bozuk. eğitim sistemi bozuk. adaleti bozuk. bunlar birleştiği zaman kötü bir yönetim çıkıyor ortaya. insanlar öyle bir duruma geliyor ki "çalıyor ama çalışıyor" diyor. sende bunları bi lafla sokağa dökeni övüyorsun. hani ahlak hani onur ?
  0
  ibrahimisbilir 27.11.2017 11:31
  senin gibilerin en büyük sorunu bu bir görüşe, bir şahısa karşı sonuna kadar kin bağlamak. siyasetin ne olduğuyla ilgili hiç bi fikriniz yokken aktif siyaset yapmanız.

  takım tutarmış gibi siyaset yapmaya çalışıyorsunuz. ve böyle bi yazıda takılıp kaldığın nokta burası oluyor. ben sana bi fikirden bi görüşten bahsediyorum, sen hala kişileri tartışmak istiyorsun.

  onur, haysiyet konusunda morelini bozmak istemem git uygun bi yerde kendinle yüzleş. 😉😉
  0
  yepyeni 27.11.2017 15:03
  "eğitim iyidir. okuyun çalışın derslerinize büyük adam olun."
  bunu deseydin katılırdım. herkes katılırdı.

  ama cümlelerinin arasına adamlı madamlı şeyler koyup sonra kişiler falan diyorsun. bu arada hatırlatayım diploması yok.
  0
  ibrahimisbilir 27.11.2017 20:27
  😂 😂 😂

  anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna çalsan az demişler ya.

  neyse ileriki nesillerden biri belki bu yorumlarını okur ve feyz alır.
 • 0
  caytiryakisi 27.11.2017 12:55
  ağzına sağlık. şikayet etmeyi ve yakınmayi karakterimizin bir parçası haline getirdik. 16 yaşındaki adam kahve ağzıyla konuşuyor. kardeşim bu işin çözümü sensin veya benim işte. bir insan değişir türkiye değişir. konuşma değiş.