protein tozu

  5
  fergusontr 9.1.2017 19:42
  işlevleri:
  hücrelerin büyüme gelişmesini sağlar, hücreleri onarır ve yeniler.
  enfeksiyonlarla savaşan antikorları üreterek bağışıklık sistemini güçlendirir.
  kırmızı kan hücrelerindeki oksijen taşıyan hemoglobinin yapımında görev alır.
  hücre içi ve hücre dışı sıvıların ozmotik dengede tutulmasını sağlar.
  beden fonksiyonlarıyla birlikte, sinir ve kas çalışmalarını koordine eden hormonlar ve enzimler için yapıtaşıdır.
  egzersize bağlı kas fibrillerindeki mikro hasarın onarımında ve enerji sağlanmasında görev yapmaktadır.
  protein tozu nedir? kimler nasıl kullanmalıdır?
  sağlıklı ve düzenli bir beslenme programı olan yetişkin bir birey günlük protein gereksinmesini besinlerden rahatça karşılayabilir. örneğin günde ortalama 2 porsiyon süt-yoğurt grubu, 3-4 porsiyon et/tavuk/balık/yumurta/peynir/kurubaklagil grubu, 8-10 porsiyon tahıl grubu, toplam 5 porsiyon sebze-meyve tüketimiyle 70kg.lık bir bireyin protein ihtiyacı rahatlıkla karşılanabilir. ancak gereksinimin arttığı yoğun spor yapma durumlarında besinlerden aldığımız protein ihtiyacımızı karşılamayabilir.

  kaynak : proteinli besinler
 • 2
  hellomyfriend 9.1.2017 19:49
  biraderim şimdi ne yapıyorsun biliyor musun 33 liraya güzel bir protein tozu alıyorsun karıştırıyorsun muz falan işte gidiyorsun salona tam 11 kere şınav çekiyorsun bak burası çok önemli. ondan sonra gidiyorsun 7 kere dambıl kaldırıyorsun 3.5 kilogram olacak ondan sonra duvarları kırabilirsin tek yumrukla kardeşim. çok iyi form tutarsın eğer benim dediklerimi yaparsan.
 • 2
  yondaimehokagesama 9.1.2017 20:24 ~ 20:24
  bunlar protein tozunun değil proteinin yararları oyuna gelmeyin.protein tozu böbrekleriniz siker ve elinize verir haberiniz olmaz.ve bu ürünler devamlı kullanıma bağlıdır.doğru çok hızlı emilir kası geliştirir ama bıraktığınız zaman normal diyetiniz bu protein hızını asla karşılayamaz haliyle kaslarınız yıkıma gider.kalan boşluklarıda beyin dokusu doldurur.
  şaka şaka yağ dokusu doldurur.ve tahmin edin bakalım yağ dokusu dik durur mu?
  1
  quentra 9.1.2017 21:10
  protein öldürür diyeceksin sandım bir an :d
 • 0
  quentra 9.1.2017 21:11
  neden sizi tercih edelim
 • 0
  aystilimon 3.12.2017 14:05
  etten pirzoladan da alınabilen protein’in, sporculara sunularak metabolizmaya hızlı bir şekilde protein kazandırmaya yarayan tozlardır. spor ile ilgilenen kimseler bu tozları iyi bilir. https://www.proteintozlari.com.tr
 • 0
  selmaolgun 11.5.2020 15:07
  bir çok protein tozu markaları vardır ancak protein tozu satın alıcak kimseler için türk markalarını öneriyorum bunlar; hardline, ronic, bigjoy dur ben aralarından ronic'i kullandım ve gayet memnun kaldım hardline bigjoy daha önce kulanmadım ama ronicten memnun memnun kaldım ronic'i tavsiye edebilirim
 • 0
  cagrialaf 11.5.2020 17:32
  ben tavsiye etmiyorum. vücuda giren tüm takviyeler ve doğal olmayan booster'lar bünyede kalıcı hasarlar bırakır. lütfen kalıplaşmış imaj kuralları için kendinizden vazgeçmeyin her biriniz devletin bir meşalesisiniz.
 • 2
  french 7.12.2020 17:17 ~ 10.12.2020 19:34
  protein tozu; genellikle bir vücut geliştirme takviyesi olarak kullanılan konsantre edilmiş ve toz haline getirilmiş protein zengini supplement.
  peynir altı suyu proteini veya whey proteini ise, peynir üretiminde bir yan ürün olarak ortaya çıkan peynir altı suyundan izole edilen proteinlerin bir karışımı. genellikle vücut geliştirme sporu ile ilgilenenler, güç antrenmanı yapanlar, atletler ve yarışçılar, vejetaryenler, spor yapmaktan keyif alanlar, zayıflamaya yönelik diyet yapan kişiler kullanırlar.

  www.ssnsports.com.tr/ssn-command-quadro-whey-protein-2370-gr
 • 0
  ranton 24.3.2023 18:57 ~ 21:29
  sağlıklı bir yaşam tarzı ve aktif bir spor hayatı için beslenme oldukça önemlidir. egzersiz sırasında kasların doğru bir şekilde beslenmesi, kas gelişimi ve performans artışı için hayati önem taşır. bu nedenle, sporcular genellikle takviye ürünleri kullanarak vücutlarının ihtiyaç duyduğu protein, amino asit ve diğer besinleri alırlar. bu takviyeler arasında en popüler olanları arasında creatine, whey protein ve nutriking bulunur.

  creatine, sporcular arasında oldukça popüler olan bir takviye ürünüdür. vücutta doğal olarak bulunan bir amino asit türevidir ve genellikle kas gelişimi ve performans artışı için kullanılır. creatine, kaslarda bulunan atp (adenozin trifosfat) seviyelerini arttırarak kasların daha uzun süre çalışmasına yardımcı olur. bu nedenle, kuvvet sporları yapan kişiler tarafından sıkça tercih edilir.

  whey protein, diğer popüler bir spor takviye ürünüdür. whey protein, sütten elde edilen bir protein türüdür ve vücudunuzun protein ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. sporcuların kas gelişimi ve performans artışı için kullanması yaygındır. aynı zamanda, kilo verme ve tokluk hissi sağlama gibi diğer faydaları da vardır.

  nutriking, bir diğer takviye ürünüdür ve genellikle sporcuların performanslarını artırmak için kullandıkları bir üründür. nutriking, özellikle kuvvet sporları yapan kişilerin enerji seviyelerini artırmaya yardımcı olur. ayrıca, vücuttaki yağ oranını azaltmaya yardımcı olur ve kasların daha belirgin hale gelmesine yardımcı olur.