en abartılan rapçiler

  5
  argent 27.8.2023 06:24
  jay-z ve travis scott

  jay-z çok enteresan,hiç bir şarkısı iyi olmayan bir rapçi. amerikan popülizminin rüzgarı her zaman ondan yana ve bu sayede hep iyi kişilerle çalıştı. söz beat tarz her bakımdan sınıfta kalır bir kişi. en büyük şansı abd de doğması ve çevresindeki kişiler. konu şişirmek olunca dünyada abd nin eline su dökebilecek kimse yok. bugün abd’de biri yarım saat mikrofon karşısında geğirse yeni bir tür adı altında insanlar dinlemeye, editlerini yapmaya, benzer içerikler üretmeye başlarlar. jay-z bu noktalara geldiyse her siyahi ( rap e uygun ses renginden dolayı) bunu yapabilir. şarkılarının dinlenebilir bir yanı yok. tamamen popülerliğinden dolayı ismi nas, eminem, kanye, biggie, dmx, snopp dog, ice cube, kendric lamar gibi isinlerin yanında yer alıyor. inanılır gibi değil. birinin ticari, girişimci olarak başarısını onun müzisyen kişiliğiyle ilişkilendirmek akıl alır gibi değil.

  travis scott ise siyahi olup çok kötü bir sese sahip olan nadir kişilerden. rezalet tune kullanımı da işin içine girince nasıl ünlü olduğunu anlamak mümkün değil. rhyme sıfır. iyi olan tek şey klipleri.
 • 0
  shewolf 28.8.2023 02:29
  bende türklerden bahsediyorsun sanmıştım:)
  0
  argent 28.8.2023 02:58
  listeye türk eklemek istemedim çünkü bu günlerde herkes rapçi hangi birini yazayım... ama abartılan dediysek norm ender, anıl piyancı yı sayabilirim. norm ender özellikle pop şarkılarını saymazsak şarkılarda bahsettiği konular bence çok değerli buna hiç bir lafım yok fakat yetenek yok. ilkokul kafiyesi yapıyor ve flowu yok bazı nakaratlarını saymazsak her şarkıda aynı flow. dümdüz okuyor. işin tuhafı ceza sagopa fuat gibi isimlerle adı geçiyor. kesinlikle onların kalitesinde değil. günümüz rapçilerinin kalitesinde. ve daha da tuhaf olan zamanında bir çok rapçinin kendisine cevap vermesi. açıkçası türkiyede rap ergenlik norm da başı çekenlerden biri. hele ki hala eksik etek gibi bir şarkı yapıp özür dilemek yerine savunmaya çalışması çok komik. çıkıp terbiyesizlik yaptım anlamsız sözlerle sözde eleştiri yaptım diyemiyor, o şarkı bir kavrama yazıldı falan diyor hayır ne kavramı bas baya eski sevgilisine söven arabesk rapçilerden halliceydi
 • 0
  caytiryakisi 31.8.2023 22:51
  rap baştan sona abartılan bir dal zaten, kepazelik
 • 0
  leopoldiye 16.9.2023 12:26
  çakal olabilir