karımla entelektüel olmadığı için evlendim

  8
  bablisok 18.8.2020 22:35
  "entelektüel kadınların çoğunu camdan dışarı atmamak için kendinizi zor tutarsınız" - atilla ilhan-
 • 0
  opi 21.8.2020 18:09
  herkes gider mersin'e durumu...
 • 1
  mein_diana 26.1.2021 00:38
  entellektüel olmaya çiftle evlenmek güzeldir
  sonuçta karşı taraf entellektüel değilse ve bunu biliyosanız ilişkiyi siz yönetirsiniz ama sıkıcıdır .d
  en azından bana öyle geliyor
  tam burda la casa de papelden bi alıntı yapmam gerekecek
  tokyo: zeka bence en seksi şey
  bence de öyle bilmiyorum birisi aptal olunca konuşasım gelmiyor
  ama zeki biriyle bırakın konuşmayı sadece onu dinlemek bile çok zevkli olur
 • 0
  cagrialaf 26.1.2021 01:10
  doğru söylemiş. entelektüellik biraz da kendini üstün görme skill'i kazandırıyor her insanda az veya çok. bu yüzden söylenileni idrak etme karşıdakinin zihnine girebilme kısmı zarar görüyor bazen çekilmez olabiliyorlar. en iyisi hormonları işin içine çok katmayarak eş kavramını en çok karşılayacak olanı bulmak.
 • 0
  namelessuser 26.1.2021 01:50
  bence yanlış. kendisi yeterince farklı fikirlere karşı saygı skilini geliştirmemiş ve arka arkaya bir kaç kere haklı çıkınca bu en doğrusudur yanılgısına kapılmış.

  bence içinde entelektüel sohbetler yada tartışmalar geçemeyen bir evde eş kavramından bahsedemeyiz. büz kendimize sevişecek bir eş arıyorsak sorun yok. ama hayatımıza bir eş arıyorsak bize eksiklerimizi gösterebilecek cesareti sabrı ve bilgisi olmalı. ayrıca konulara farklı bakış açılarıyla bakabilmeli. yoksa evde bir taraf hoca olur ve buna alışır öbür taraf öğrenci olur ve ona alışır. eşler eş olmaktan çıkar. eş olmanın yanyanalık anlamıda vardır. biri diğerinin önüne geçtiğinde bu eşlik bozulur.
 • 1
  lock 8.2.2021 00:40
  mutluysan ve huzurun varsa, çok da sorun olacak bir şey değil ancak zekası geri insan biraz yorar.
  3
  cagrialaf 8.2.2021 00:53
  tüm yük sende olacağı için yorar da duvarları yoksa senin de kötü niyetin yoksa karşındakini yönlendirerek hareket etmen yormaz bence. ama onun aksine senin çok daha zeki olman lazım
  0
  namelessuser 9.2.2021 15:08
  bence karşılıklı bi dialog lazım tek taraflı olursa öğretmen öğrenci ilişikisine döner buda uzun vade de yormazsa da birini daha baskın birini de daha çekinik yapar 10 yıl sonra ne desem doğru ne dersem yapman lazım durumuna gelir. bu istekli olsan da olmasan da olur. buna alışmak diyoruz.

  ama karşındaki senin söylediklerine cevap verebiliyor sorgulayabilir veya eksiklerini görebiliyor ise sohbet daha dengeli yürür kimse yorulmaz. yada karakterleri değişmek zorunda kalmaz bence
  0
  cagrialaf 9.2.2021 19:08
  insan var olduğundan beri birilerinden laf dinlemiş. bence bir tarafın dinlemesi bir tarafın anlatması kadar normal bir şey yok. insan bu noktada egosunu kendisi kıracak karşısında ki daha zeki daha mantıklı kararlar alan ve istikrarlı ise paşa paşa lafını dinleyeceksin göremediğini düşündüğün yerde müdahale edersin haricinde o işleri halleder zaten. bir tarafın baskın gelmesi kadar normal bir şey yok. diğer taraf eksiklerinin olduğu yerde katılarak çekinik olarakta sorgulayabilir ve tartışabilir. baskınlık demek çekiniklerin çenesine kilit vurulması anlamına gelmiyor.

  bence hiç bir türlü iki taraf da yorulmaz, iki tarafında karakteri de bozulmaz yorulma işine karakter işine psikososyolojik olarak milyon tane etken giriyor işler anlattığından biraz farklı yürüyor bana göre