fütursuzca her yere cami yapma olayı bitmeli

  3
  cagrialaf 17.3.2020 20:27
  az önce bir müezzinle konuştum bir cami inşaasından bahsediyor övgüyle. yaklaşık 7 milyon tl harcadık.hala 4 milyon tl'den fazla ihtiyaç var diyor diyanetten istemişler sözde vatandaşın yakasına yapışın diye. bu caminin yapıldığı yer 100.000 nüfuslu yoktur ben biliyorum öğle namazlarında tek saf bile çıkmaz. merkezinde yaşan kişi sayısı çok az.

  şimdi camiye 10 milyon verdik eyvallah bizden müslümanı yok. bunun giderleri uzun vadede daha can sıkıcı hal alacak. klima şu bu elektrik su cart curt. e arkadaş gereği olmadığı halde cami yapmaktansa zaten minicik şehir merkezin var yaz kış güneş gören bir yerdesin yapsana bi güneş enerjisi santrali , koysana bir kaç tane rüzgar gülü vatandaş ihya olsun.

  büyük çamlıca camisi tek başına ülkenin ekonomisini sarstı. 10 milyon liraya yüzlerce öğrenci ihya olur, aç doyar, hasta ilaç bekleyenler şifa bulur. sadaka bekleyenlerin yüzü güler. lan hepsini geçtim ne bileyim çimento fabrikası yap aq kayafı yiyeceğim. gençlere fikirleri için teşvik ver. yerli arabaya geçiş sürecini hızlandır. fazladan 2 tane daha siha yap bunlar saymakla bitmez. benim bahsettiğim bu 10 milyon sadece bil ilin bir ilçesinde ki bir mahalle. türkiye de bunun gibi binlerce israf yapı var.olmasın demiyorum boku çıkmasın diyorum bu ülke gelişmeye aç paraya muhtaç neden kendi elimizle kendimizi ateşe atıyoruz. bunu engellemek için artık ne yapılmalı.
 • 0
  shewolf 17.3.2020 21:05
  bende karşıyım. camilerin bi kere bu denli sergilenmesi yanlış bisey. zaten ezanı duyuyoruz olmayan yerlere yapılsın. ayrıca 7milyonluk masraf yapmasınlar bi zahmet. satafatsiz dinimin en sembolik şeyi camiler ve dine aykırı tasarlaniyor.
 • 0
  tesla52 17.3.2020 21:24
  halka eğitim verip anlatıcaksın yapacak başka bişe yok. şimdi diyanet işlerinin başına adam gibi birini koyarsın camilere yatırım yapmaz bu sefer halk adını çıkarır cami yapıyoz 5 kuruş vermiyor diye. yani zihniyetin değişmesi şart.
 • 0
  aaronbrethorst 29.9.2021 21:46
  cehape yönetimi gelince en az yarısını kapar