antalyaspor-fenerbahçe maçında moussa sow'un iptal edilen röveşata golü (hakem cüneyt çakır)
 • 0
  meqt 12.12.2016 21:11
  0
  oxygen 12.12.2016 22:27
  burda vermiş olması bunun doğru olduğu anlamına gelen bir şey değil ki. bence o zaman tehlikeli hareketti verdi golü. hadi o zaman farketmedi es geçti. bu sefer doğru kararı vermiş olabilir.

  bunu tartışmak için bunu göstermek çok da mantıklı bir olay değil bence.

  ha şu rövaşata olayına gelince. tehlikeli hareket abi. adamın kafasına bassın tekmeyi. ama rövaşata diye tehlikeli hareket olmasın mı?
  0
  meqt 12.12.2016 22:37
  anlamadiginiz kisim su sow topa mi vuruyor adamin kafasina mi? sow topa vurdu oyuncu ise kafasini sow'un ayağına çarpıyor burda sow'un suçu ne?

  bu pozisyonda golün iptal edilmesi icin sow'un topla alakasinin olmamasi lazim her böyle pozisyon icin tehlikeli hareket calinacaksa ben de defans oyuncusu olarak röveşataya kalkan oyuncunun ayagina kafa atayim golü engellensin hoş olur mu?
  0
  oxygen 12.12.2016 23:19
  tehlikeli bölge burası. kafa atayım falan değil. ya da topa mı adama mı vuruyor olayı da değil. vursa zaten gol iptal olmalı olayını tartışmazdık zaten. "tehlikeli hareket" tanımında fiilin gerçekleşmesi şart değil. örneğin taban göstermek, ya da dokunmasa da arkadan kayması, ya da tutturamasa da uçarak gelmesi falan.

  bu sebeple dünyada ne goller sayılmıyor. kimse de hayır ya olur mu öyle şey demiyor. çünkü "tehlikeli hareket"
  0
  meqt 13.12.2016 00:04
  ben de diyorum ki sow artik tehlikeli hareket olacagini dusunup röveşata denememeli mi? bu pozisyon tehlikeli hareketse anlamamiz gereken futbolcular röveşata falan denemesin birisi gelir kafasini sokarsa gol bile atsan sayilmayacak..

  ve son olarak tekrar pozisyonu aciklama ihtiyaci duydum; sow röveşataya kalkmış topa vurmuş top kaleye doğru yönelmiş top kaleye yoneldikten sonra defans oyuncusu kafasini uzatiyor topla alakasi bile yok neden yok dersen sow topa vurmus top kaleye yonelmis bundan sonrasi ne defans oyuncusuyla alakali ne de sowla alakali tamamen eyyamci cuneytin pisligi
 • 0
  ofsaytsizburak 12.12.2016 21:44
  tartışmaya açık

  cüneyt çakır değil de başka bir hakem olsa faulu vermezdi. neden mi cüneyt çakır bu tür tehlikeli hareketleri avrupa'da faul çalıyor çünkü. bizim ligimizde faul değil bu
  0
  meqt 12.12.2016 22:24
  neyi tartışmaya açık ayni pozisyon gs macinda oldu verdi golü

  her röveşataya kafa sokana tehlikeli hareket denilsin futbolcular da röveşata falan atmasın yazık günah amk röveşata terimini de kaldiralim futboldan bu nedir sinirim hakeme bu arada
  0
  ofsaytsizburak 12.12.2016 22:28
  eren'in röveşatasında top ayaktan çıktıktan sonra rakip yakınına girdi eren'in alakası yok bu pozisyonda sow'la dip dibe adam.

  röveşatayı bu yüzden her futbolcu atamıyor. çok zor birşey çünkü tehlikeli hareket yapmamak. burda da adam çok yakın sow'a ve sow ayağını çok kaldırmış.
  0
  meqt 12.12.2016 22:38
  ayağını kaldirmadan röveşata atamazsin ki..