mete han’dan beri süregelen emir komuta zinciri yok edildi

  2
  ibrahimisbilir 8.1.2017 12:13

  chp parti meclisi toplantısı'nda kemal kılıçdaroğlu 'nun konuşmasının bir kısmını paylaşacağım dikkatle okumanızı öneririm.

  şimdi yenikapı ruhu diyorlar. açık ve net söylüyorum. yenikapı’da saydığım 12 maddenin halen arkasındayım. yenikapı ruhuna ihanet etmeyen o ruhu sonuna kadar savunan tek lider benim. diğerleri çıkıp hamaset yaptı ve ilk yaptıkları iş bu topluma ihanet etmek oldu. kendi partilerinin mutfağında anayasa taslağı hazırladılar. camiye kışlaya adliyeye siyaset sokmayın dedik. dün yayınlanan khk ile kışlaya siyaset soktular. mete han’dan bu yana gelen emir komuta zinciri alt üst edildi.

  kendisine milliyetçi diyen vatandaşın durup düşünmesi gerekir. mete han’dan beri süregelen emir komuta zinciri yok edildiyse ben onların milliyetçiliğini sorgularım. bu anayasa değişikliği parlamentodan geçerse ne olur? bu anayasa değişikliği aynen geçerse bir partinin genel başkanı, 15 anayasa mahkemesi üyesinin 12’sini atayacak. ve bir partinin genel başkanı hsyk üyelerinin çoğunu atayacak.

  bu anayasa değişikliği geçerse bugünkü cumhurbaşkanı bir sonraki günün cumhurbaşkanı olmayacak. aynı zamanda bir partinin genel başkanı olacak.

  bu ne demek? yargının siyasileştirilmesi demektir.

  getirilen değişikliğin nasıl büyük vahim sonuçlar doğuracağını henüz kitleler farkında değil. bunu anlatmak bizim görevimiz. bu anayasa geçerse, açık söyleyelim, türkiye cumhuriyeti bir parti devletine dönüşecektir. hangi parti iktidardaysa devlet ona göre şekillenecektir. yeni gelecek genel başkan bakanlıkları açıp kapatabilecektir. yeni vilayetler kurabilecektir. burası patagonya mı?


  bu güne kadarbaşkanlık için yapılmış en etkili eleştiri olduğunu düşünüyorum. bu sözler üzerine mhp seçmenleri biraz düşünecektir.

  iyi puivlemeler :)
 • 1
  oxygen 8.1.2017 12:17
  vereceği bir oyu 'evet' olanlar düşünmeli bunun üzerine.

  ben ülkemde bağımsız insanlar istiyorum. göt yalayıcı ukalalar değil. o yüzden benim de bir oyum 'hayır' olacak.

  istikrar dedikleri şey buysa istikrar batsın
  1
  ibrahimisbilir 8.1.2017 12:31
  başkanlık sistemi sahte viagra gibidir üzerinde istikrar sağlar yazar ancak tırttır.