avrasya tünelinin isminin avrasya tüneli olması

  6
  yepyeni 11.12.2016 18:21
  büyük ihtimalle yapılan anketin sonuçları atatürkü gösterdi. bu yüzden kendi yaptıkları anket iptal edildi. ve isim zaten olan isim oldu.

  artık akıllanmışlardır yeni havalimanı için anket falan yapmadan erdoğan ismini koyarlar.
 • 0
  darkier 11.12.2016 18:54
  bildiğim kadarıyla açık bir oylama değildi. o yüzden halk kimlere oy veriyor diye tartmak istediler bence.
 • 0
  oxygen 11.12.2016 19:14
  avrasya gayet güzel bir isimdi. kasmaya gerek bile yoktu bu kadar
 • 0
  filozofunsakali 11.12.2016 19:18
  nabız ölçme anketiydi, anketin gerçek amacı toplumun büyük çoğunluğu en azından aktif çoğunluğun ne düşündüğüydü. denildiği üzere m. kemal atatürk çıkmasaydı sonuçlanan isim gün yüzüne çıkardı, atatürk'ün ismi ankette çıkınca seslerini çıkartmadılar bunu bir klişeye vurarak avrasya tüneli yaptılar. gerçek amaç algıyı kontrol etmek diye düşünüyorum.
 • -1
  mehmetcemrekisa 11.12.2016 20:42
  olaya tarafsız bakın desem bile çözüm değil, çünkü bakamazsınız. her şeyin ismi atatürk olmuş durumda zaten atatürkün kelime anlamı nedir ? türklerin atasıdır. kim türklerin atası ? oğuz kağandır, metehandır, atilladır. atatürk yerine bu adları koyalım, güzel olmaz mı ? atatürk olmasına karşı olduğum kadar abdulhamitede karşıydım. türkçe bir isim olsun arkadaş, mustafa kemal olsa türkçe bir ad verirdi eminim. hani merak edersiniz çoğu kişinin soyadı anlamsız, aslında değil ! sadece öztürkçe kelimeler, zamanında halk öztürkçeyi pek benimsemedi diye öztürkçe ile arapça farsça biraz daha karışıp, daha düzenli duruma getirildi.
  0
  sewo 11.12.2016 23:33
  atatürk'e niye karşı olduğunu anlamadığım söylem.
  türklerin son devleti osmanlıydı yıkılmış bitmiş avrupa tarafında ''hasta adam'' söyleminde devleti ve askeriyesi dağıtılmış devleti ayağa kaldırmış ve milletini yüceltmiş hilafeti getirmek krallığı ilan etmek yerine halka seçme seçilme hakkını veren adam bu türkiye cumhuriyetini kurmuş ve devlet için savaşmaktan plan yapmaktan evliliğini bile yüretememiş hatta çocuk bile yapamamış bir insan...

  sen şuan bu yorumu yazabilmen için insan gibi yaşayamamış zevk ve keyif içinde süren bir ömür yerine, tek gayesi türkiye olmuş son sözü '' hatay ne oldu?'' diye bir insan niye bu söylem, bilenmeniz anlamsız. abdülhamit ne alaka bu olayın abdülhamitle ne alakası var. bu olay turgut özal japonya gezisi sonrası ortaya çıkmış halkı ikna etmek için bunu ilk abdülhamit düşündü demiş. yav arkadaş bende diyorum uçan,yüzen ve uzaya çıkan araba. eee bu araba yapılınca ben mi proje sahibi oluyorum.

  lütfen pozitif veya negatif bakmayın apolitik bakın tarafsız olun objektif olun. sağlıcakla kalın.
 • 0
  ibrahimisbilir 11.12.2016 21:12
  avrasyada olur