kabul olmayacak duaya amin denmez

  3
  shewolf 9.5.2023 23:37
  sürekli bu cümle beynimde çınlıyor.
  yakın zamanda asker biriyle tanıştım. kendisi tam aradığım karakterde tarzda bir insandı. böyle baskıcı, kıskanç, takıntılı, naz yapmayan, müsaitse her an mesaja dönen, mesaja geç cevap verme politikası uygulamayan biriydi.

  mesleği askerdi. uzman çavuştu. her şey mükemmel ilerliyorken birden aklıma ailemin yarısının siyasi görüşü geldi aklıma. o bir asker ve benim ailemde yanlışa oy veren insanlar var. konuyu açtım, çok düşündü. sonucunda olumsuz şeyler yaşanacağını anlayıp çoktan karalar bağlamaya başladım. ve beklediğim tepki de geldi. ben bir askerim olurda ailelerin evine gidersek ve bu konu açılırsa herkesi üzebilirim ve ben seni üzmemek için cevap veremezsem içimde kalır olmaz, olmayacak duaya da amin denmez dedi.

  kafamdan aşağı kaynar sular döküldü. 1 yıllık birinin veremeyeceği güveni ve samimiyeti vermişti. ve bu sebepten dolayı aramıza nifak girmesi beni fazlasıyla üzdü. fakat ona da hak verdiğim için yaşananların acısını erken sindirmek adına engellemek zorunda kaldım.

  hani insanın karşısına kendi gibi biri çıkıyor, ve gerçekten o ana kadar biriyle tanışmamış oluyorsun ya. ben gerçekten ne diyeceğimi bilmiyorum o kadar üzgünüm.

  öyle puvolar, gerçekten bu allah'ın bana verdiği bir imtihandı belki de. zor da olsa atlatılır. ama şuan çok mutsuzum. içim bir hayli kederli :/
 • 1
  benikimsesevmiyor 12.5.2023 12:17
  çok saçma olmuş ya. yani yarın birgün bu siyasi dengelerin tamamı ortadan kalkacak, her insan siyasette kandırılabilir veya yanlış safta kalabilir. bizim bile bu yaşlarda safımız sürekli değişebiliyor. anladığım kadarıyla uzaktan yürüyen bir ilişkiymiş, bu yüzden de bağlar çok kuvvetli olmuyor ve mesajla başladığı gibi mesajla bitebiliyor. senin adına üzüldüm umarım ileride sadece gülüp geçeceğin bir anı olarak kalır.
  0
  shewolf 12.5.2023 22:16
  o kadar yakın hissettirdi ki, günlerdir ağlıyorum. kalbim ruhum daralıyor. saçma gibi görünse de onun bir asker olarak yaşantısı var diye düşünerek konuyu uzatmadım. çünkü arkadaşları şehit düşmüştü. ne zaman öğrense o zaman yine benden gidecekti. hani birşeye çok seviniyorum 1 hafta mutlu oluyorum geri kalan 10 ay mutsuz oluyorum. bu döngüden çıkamıyorum.
 • 0
  yaz 13.5.2023 16:36
  aşk acısı yaşayana da söyleyebilecek hiçbir şey. her ne kadar çok saçma da olsa beyin bunu bırakmadığı sürece o kısır döngüde kalacaksın maalesef. sonra bir anda çoktan unuttuğunu fark edeceksin.
  0
  shewolf 13.5.2023 20:08
  acıyı atlattım sayılır. gerçekten çok saçma görünüyor. normal halktan biri olsaydım onu çok eleştirirdim. ama o bir asker. ve benim akrabalarımın oy verdiği parti hiç hoş bakacağı bir parti değildir.